Nasz sprzęt2021-01-27T08:54:09+00:00

Nasza wypożyczalnia oferuje możliwie najlepsze modele kajaków na rynku. Nasze kajaki są produkowane przez topowe europejskie firmy takie jak Francuski RTM czy Angielski PERCEPTION. W naszej ofercie posiadamy kajaki z najwyższej pólki. Cały czas wzbogacamy naszą flotę o nowe modele kajaków aby sprostać Państwa oczekiwaniom. Poniżej możecie poczytać o modelach przez nas oferowanych i wybrać idealny kajak dla siebie.

Oprócz kajaków można wybrać na spływ wiosło z grupy kilku egzemplarzy, różniących się parametrami oraz kamizelkę asekuracyjną.

Przy spływach na więcej niż jedną dobę, możecie Państwo wybrać wiosło z łopatkami prostymi lub skręconymi względem siebie, z materiału który wam odpowiada. Kilka modeli znajdziecie poniżej.

Kajaki jednoosobowe

Prijon cruiser 430

Jest to stabilny, bezpieczny, dobrze trzymający kierunek kajak, który jest idealną propozycją dla rekreacji i turystyki, można spakować niezbędne rzeczy na każdą wyprawę; ma ogromny kokpit – łatwo się do niego wsiada.

Długość: 4,3 cm
Szerokość: 68 cm
Waga: 23 kg

TREK AQUARIUS

Jednoosobowy kajak polietylenowy marki Aquarius. Doskonale sprawdza się na wszystkich akwenach: rzece, jeziorze, morzu.
Dzięki odpornemu materiałowi użytemu do produkcji, kajak ten idealnie sprawdza się na krętych i kamienistych rzekach.

Długość: 4,2 cm
Szerokość: 62 cm
Waga: 27 cm

Kajak ROTOMOD SOLO LUX

Kajak rekreacyjno-turystyczny wykonany z jednorodnego PE. Wygodne siedzenie zapewnia duży komfort nawet podczas całodziennej wyprawy. Kajak wyposażony w szczelny luk oraz wysuwany miecz.

Długość: 330 cm
Szerokość: 70 cm
Waga: 18,5 kg

Kajak jednoosobowy Fun

Jest to kajak kompaktowy i stabilny. Idealny na jeziora, kanały i spokojne rzeki. Pomimo małych rozmiarów kajak jest niezwykle pakowny, do przestrzeni bagażowej dostajemy się po odchyleniu wysokiego i bardzo wygodnego oparcia. Wysoka burta powoduje, że w kajaku czujemy się bardzo bezpiecznie.

Długość: 2,80
Szerokość:  0,8
Wysokość: 0,33

Kajaki dwuosobowe

Kajak Vista

Na stanie posiadamy polietylenowe kajaki Vista, bardzo cenione przez uczestników spływów kajakowych
Kajaki są dwuosobowe z możliwością zamontowania trzeciego siedzenia. Super wygodne kajaki turystyczne dla początkujących i zaawansowanych. Idealne na długie, kilkudniowe wyprawy kajakowe. Kajak cechuje się: wytrzymałym, usztywnionym siedzeniem ze składanymi oparciami, otwieranym kokpitem, komfortowymi uchwytami do podnoszenia oraz regulowanymi podnóżkami.

Długość kajaka: 4,85 cm
Szerokość: 0,82 cm
Kokpit: 232x66cm
Waga: 37 kg
Obciążenie: 300 kg

Kajak Perception Prodigy II

PRODIGY II to najnowsze dwuosobowe kajaki PERCEPTION.
Zaprojektowane zostały tak, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo pływania z rodziną, czy partnerem.
Inspiracją był popularny jednoosobowy kajak rekreacyjny Prodigy, który został przeprojektowany dla zapewnienia większej szybkości i zminimalizowania poziomu hałasu przy pływaniu. Ten zupełnie nowy kajak wyposażony został w bardzo wygodne siedzenia, zapewniające komfort i przyjemność wszystkim miłośnikom pływania. Zarówno siedzisko jak i oparcie pokryte są neoprenem.

Długość kajaka: 4,42 cm
Szerokość: 0,79 cm
Kokpit: 229×58cm
Waga: 33 kg
Obciążenie: 250 kg

Kajak Rando

Solidny kajak z wygodnymi siedzeniami, doskonały na długie wędrówki. Dobrej jakości, gruby polietylen, z którego jest wykonany Orion czynią go kajakiem niemal niezniszczalnym. Solidny kajak z wygodnymi siedzeniami, doskonały na długie wędrówki. Dobrej jakości, gruby polietylen, z którego jest wykonany Rando czynią go kajakiem niemal niezniszczalnym. Przeznaczony do pływania po rzekach i jeziorach.

Długość: 5, 2 cm
Szerokość: 0,75 cm
Waga: 35 kg

CustomLine CL 490 Prijon

Kajak dwuosobowy CustomLine 490 charakteryzują się atrakcyjnym wyglądem. Kształt kadłuba gwarantuje duże bezpieczeństwo na wodzie. W części rufowej mocno zaznaczony kil daje świetną stabilność kierunkową. Przestronne kokpity pozwolą z łatwością wsiadać i wysiadać z kajaka. Nowe wysokie oparcie i pozostałe wyposażenie CL 490 zapewni znakomity komfort, z którego od lat słyną kajaki firmy Prijon.

Długość: 490 cm
Szerokość: 70 cm
Kokpit: 100 cm

Kajak RTM Brio

Stabilny, dwuosobowy kajak rekreacyjno – turystyczny. Szczególnie polecany młodzieży i osobom z małym doświadczeniem. Posiada dodatkowe siedzenie dla małego dziecka! Jest bardzo wygodny. Pozwala na spokojne i bezpieczne podróżowanie.

Długość kajaka: 395 cm
Szerokość: 83 cm
Waga: 33 kg

Kajak caribou adventure

Jest to rewelacyjny, autorski kajak Polskiego producenta. Kajak jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia i inne czynniki zewnętrzne
Wykonany jest z nowego materiału XDPE, poprawiona sztywność i nasycenie koloru, nowe fotele typ 2, dodatkowe klamry zaciskające pozycję fotela, nowy typ rączki, niska waga kajaka.
Dostawka dla dziecka.

Długość: 428cm
Szerokość: 81 cm
Waga: 39kg

Kajak dwuosobowy finder

Idealny zarówno na 1 dniowe spływy jak i kilkudniowe rodzinne wyprawy kajakowe. Bardzo dużo miejsca w rufie kajaka na bagaże. Specjalny – łatwy dostęp do rufy dzięki składanym oparciom. Wymienna końcówka kilka wykonana z bardzo trwałego tworzywa sztucznego – ABS. Pierwszy tak uniwersalny kajak turystyczny – bardzo pakowny = duże osoby na pokładzie- specjalny kształt dziobu pozwala łatwo pokonywać przeszkody oraz ewentualne fale na jeziorach – niebywale szybki dzięki swojej opływowej sylwetce- bardzo zwrotny – optymalna długość- łatwo przechodzi przez małe przeszkody ( drzewa , kamienie ) – 2 szerokie kile w dnie zapewniają stabilność kursu – ultra twarda wymienna końcówka kila- bardzo szerokie fotele – nawet dla bardzo dużych osób dla wymagających kajak może być doposażony w olinowanie oraz dekiel.

Długość kajaka: 419 cm
Szerokość kajaka: 82 cm
Waga: 37 kg

Kajaki trzyosobowe

Kajak family

Kajak posiada 3 pełnowymiarowe siedzenia, otwarty i bezpieczny kokpit. Jest to doskonała opcja dla rodziny 2+1. Możliwość dodatkowych 2 dostawek dla mniejszych dzieci – kajak dla rodziny 3 dorosłe + 2 dzieci

Długość: 4,99 cm
Szerokość: 0,82 cm
Waga: 52 kg

Kajak Tercet

Kajak dla trzech dorosłych osób wyposażony w wygodne wyścielone neoprenem siedzenia, urządzenie sterowe, dwa luki bagażowe. Wykonany z wysokiej jakości polietylenu. Posiada również 2 luki bagażowe.

Długość: 5, 80 cm
Szerokość: 0,73 cm
Waga: 48 kg

Canoe dla 4 osób

Duże Canoe idealne dla 4-osobowej rodziny, na długie wyprawy po rzekach i jeziorach. Wysoki przedni dziób świetnie rozbije duże fale na wodzie a jej solidna konstrukcja i stabilność na pewno ułatwi pływanie. Dodatkowo canoe wyposażyliśmy w dwa uchwyty ułatwiające przenoszenie lub załadunek na samochód.

Długość: 5,5 m
Szerokość: 1 m
Waga: 40 kg

Wiosła

Wiosło 1- częściowe Solaris

SOLARIS to mocne wiosło przeznaczone do turystyki kajakowej. Duża powierzchnia pióra wykonanego z mocnego Fibrylonu sprawia, że każdy ruch wiosłem przekłada się na użytkowanego kajaka. Drążek wiosła wykonany został z mocnego aluminium, malowanego proszkowo, w miejscu chwytu pokryty koszulką PVC a na końcach zaopatrzony w okapniki zapobiegające chlapaniu podczas wiosłowania. Pióro wiosła posiada wzmocnienie o szer. 4cm przez całą długość co poprawia znacznie jego wytrzymałość.
Długość: 225cm
Kąt skrętu łopatek: 0 stopni
Waga wiosła: 1190 g

Wiosło Egalis Twin Alu

Uniwersalne wiosło kajakowe Twin Egalis. Aluminiowy drążek, pióro wykonane z mocnego i wytrzymałego polietylenu (fibrylonu). Polietylen z wytrzymałością cieplną oraz na promienie UV. Wiosła te cechują się wytrzymałością pióra i prostota. Miejsca uchwytu powlekane antypoślizgową folią. Wiosła posiadają okapniki z obydwu stron. Wiosło przeznaczone do użytku na jeziorach i rzekach. Kształt pióra ułatwia odpychanie się od przeszkód itp. Pióra ustawione są wobec siebie symetrycznie.
Długość: 225 cm
Długość pióra: 45 cm
średnica drążka: 3 cm
Szerokość pióra: 19 cm

Wiosło Scorpio

Scorpio to wiosło wyprodukowane przez francuską firmę Egalis . Lekkie (985g przy dł. 215 cm) a jednoczenie wytrzymałe to doskonała propozycja zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych kajakarzy.
Kształt łopatki wykonanej z Fibrylonu( polipropylen wzmacniany włóknem szklanym) pozwala na wiosłowanie zarówno na wiosłowanie pod niskim (Low Angle) jak i wysokim (High Angle) kątem. Dzięki temu Scorpio to bardzo uniwersalne wiosło.. Wersje składane można ustawić pod kątem 65′ . Drążek wiosła wykonany jest z wysokiej klasy duraluminium o średnicy 30mm, w miejscu chwytu pokryty jest koszulką PVC. Każde wiosło posiada okapniki zapobiegające ściekaniu wody na dłonie podczas wiosłowania. Polecane przy spływach kilkudniowych.
Wymiary łopatki: 485x175mm
Waga wiosła: 215cm 985g

Kamizelki asekuracyjne

Kamizelka asekuracyjna OLIMP

Lekka i funkcjonalna. Nie krępuje ruchów. Nie jest to  kamizelka ratunkowa.  Pomaga utrzymać się na wodzie. Przeznaczona jest dla osób umiejących pływać, które korzystają z wód osłoniętych, gdy pomoc znajduje się w pobliżu.
Dostępna w rozmiarach od s do xxl.

Kamizelka Baltic RTM

Kamizelka asekuracyjna zapinana 3 klamry. Duże wycięcia pod pachami zapewniają pełną swobodę ruchu oraz wygodę. Wysokiej jakości materiał zewnętrzny i wypełnienie. Szczególnie polecana dla dzieci do lat 10.
Dostępne rozmiary s,m,l.