Poradnik2018-10-03T09:38:39+00:00

Poradnik kajakowicza

Spływy kajakowe w Krutyni nie należą do szczególnie trudnych i wymagających. Ilość osób które decydują się na ten rodzaj wypoczynku z roku na rok jest coraz większa a to sprzyja rozbudowie lokalnych sklepów, barów i miejsc przystankowych w których bez problemu możemy zaopatrzyć się w podstawowe artykuły spożywcze i przemysłowe.

Wybierając się na spływ nie musimy robić praktycznie żadnych zapasów. Wystarczy butelka wody do picia i jakaś przekąska. Przy większości punktów wodowania, bądź odbioru kajaków znajduje się bar, bądź sklep więc łatwo i szybko uzupełnimy zapasy.

Spływ kajakowy to nie wyprawa w góry – nie pakujmy wszystkiego co może się nam przydać, bo w większości przypadków i tak z tego nie skorzystamy. Weźmy najpotrzebniejsze rzeczy – ręcznik, klapki, olejek do opalania i coś co ochroni telefon i dokumenty przed zamoczeniem.

Wybierając się na spływ kajakowy warto obserwować warunki pogodowe i odpowiednio przygotować garderobę. Dotyczy to szczególnie sytuacji, kiedy planujemy spędzić cały bądź kilka dni na spływie. Warto przygotować sobie w takich wypadkach kurtkę przeciwdeszczową i jakieś suche ubrania na zamianę.

Najistotniejsze informacje