Spływy kilkudniowe2021-01-22T07:15:27+00:00

Kilkudniowe spływy kajakowe

Ofertę spływów kierujemy do ludzi którzy chcą doświadczyć kilkudniowej przygody, którzy chcą odkryć coś więcej niż jednodniowy spływ kajakowy. To najczęściej wyprawy w miejsca gdzie nie funkcjonują stałe szlaki kajakowe. Gdzie cisza, i dzikość przyrody jest na wyciągniecie ręki. Pomożemy zaplanować cały wyjazd, zaczynając od wyboru najciekawszej trasy, noclegów, wyżywienia i innych usług, które chciałbyś włączyć w swój spływ. Nie trzeba płynąć z grupą oraz dostosowywać się do ich godzin płynięcia. Można indywidualnie podziwiać piękno Mazur.

Spływy trzydniowe, czterodniowe i dłuższe od lat przyciągają turystów z całej Polski. Zapewniamy Państwu bezpieczne i wygodne kajaki oraz transport powrotny. Kajak pozwoli Ci w prosty sposób i za niewielkie pieniądze przeżyć przygodę życia. Odkryjesz miejsca na co dzień niedostępne, bądź trudno dostępne, poznasz ciekawych ludzi którzy jak Ty szukają niepowtarzalnych atrakcji.

Jako że cały szlak rzeki Krutynia liczy sobie około 100 km do wyboru mamy wiele opcji spływu. Sami możemy zdecydować skąd i na jak długo chcemy wyruszyć w trasę. To od nas zależy gdzie i kiedy robimy przerwę. Wybierzesz nocleg w domku, pensjonacie, a może namiot na wyspie na środku jeziora gdzie będziesz całkowicie sam?

Po zakończeniu spływu odbierzemy Was z miejsca zakończenia spływu i zawozimy na miejsce startu – nie musicie martwić się o powrót, zapewniamy Wam to w cenie wypożyczenia kajaków.

Zarezerwuj spływ:

Propozycje tras:

Czas trwania – 4 dni

Dla uczestników spływu kajakowego przygoda rozpoczyna się w Sorkwitach na Jeziorze Lampackim.  W Sorkwitach miejscem godnym obejrzenia jest neogotycki Pałac w stylu angielskim, który został rozbudowany w latach 50-tych XIX wieku przez rodzinę von Mirbach. Kolejną atrakcją wartą zobaczenia jest zabytkowy kościół ewangelicki z XVII wieku. Z Sorkwit płyniemy przez Jezioro Lampackie i kierujemy się w stronę Jeziora Lampasz.  Kolejnym szlakiem jest rzeka Sobiepanka, która jest zdecydowanie najtrudniejszym punktem na szlaku, lecz jakże pięknym. Z pewnością wywoła zachwyt w niejednym uczestniku spływu. Po tym trudnym odcinku wpływamy na Jezioro Kujno. Które kończy się wypływem Rzeki Grabówki. Po przepłynięciu Jeziora Kujno wpływamy na Jezioro Białe. Z Jeziora Białego wypływamy na leśną rzeczkę Dąbrówkę. Tutaj rozpoczyna się puszczański odcinek szlaku. Trasa Dąbrówką trwa około 1,5 km po czym wpływamy na śródleśne i rynnowe Jezioro Gant. Na jego brzegach znajdują się liczne lasy świerkowo -sosnowe, natomiast na wodzie mnóstwo lilii wodnych, grążeli oraz rzęs wodnych. Na końcu Jeziora swoje gniazdo ma Orzeł Bielik. Południowy kraniec Jeziora przechodzi w urokliwą leśną rzeczkę Gancką Strugę łącząc się z Rzeką Tejsuwką wypływającą z Jeziora Tejsowo. Do Tejsowa wpadają dwie inne rzeki – Babant oraz Krawienka. W Krawience znajduje się ostoja dzikich zwierząt przez co nie można tamtędy przepływać. Natomiast Rzeka Babant wypływa z dwóch jezior – Jeziora Babięty Małe oraz Babięty Wielkie, a to z kolei jest najgłębszym Jeziorem całego dorzecza Krutyni.  Babięcka Strugą płyniemy aż do stanicy wodnej, która znajduje się przed wsią Babięta. W tym miejscu należy przenieść kajaki około 60 metrów przez ulicę. Po drugiej stronie woda jest płytka i przezroczysta co umożliwia obserwację słodkowodnych gąbek oraz czerwonych krasnorostów. Jest to już kolejny zespół przyrodniczy o nazwie Zyzdrój. Wpływamy na szeroką rzekę pełną przyrodniczego uroku. Płyniemy nią około 3 km po czym wpływamy na rynnowe Jezioro Zyzdrój Wielki z lesistymi brzegami. Stamtąd wpływamy na Jezioro Zyzdrój Mały i dopływamy do największej na szlaku śluzy.  Tuż za Stanicą wpływamy na niewielkie Jezioro Spychowskie o owalnym kształcie i mało ciekawych brzegach. Bardzo szybko z niego wypływamy i spływamy z nurtem rzeki wzdłuż wsi Spychowo. Ta kończy swój bieg w Jeziorze Zdrużno. Kolejnym punktem na trasie jest Jezioro Uplik, które jest dość długie. Po prawej jego stronie mieści się Rezerwat Czaplisko. Przepływając pod mostem wpływamy na szerokie wody Jeziora Mokrego, które jest największym i najgłębszym jeziorem na szlaku. W okól tego jeziora rozciągają się przepiękne krajobrazy Puszczy Piskiej. Po trudnej przeprawie przez jezioro przenosimy kajaki na Jezioro Krutyńskie. Spływ trwa 4 dni. Każdemu uczestnikowi gwarantujemy obiad, który może zjeść w naszej krutyńskiej restauracji.

Czas trwania – 3 dni

Tuż za Stanicą wpływamy na niewielkie Jezioro Spychowskie o owalnym kształcie i mało ciekawych brzegach. Bardzo szybko z niego wypływamy i spływamy z nurtem rzeki wzdłuż wsi Spychowo. Ta kończy swój bieg w Jeziorze Zdrużno. Kolejnym punktem na trasie jest Jezioro Uplik, które jest dość długie. Po prawej jego stronie mieści się Rezerwat Czaplisko. Przepływając pod mostem wpływamy na szerokie wody Jeziora Mokrego, które jest największym i najgłębszym jeziorem na szlaku. W okól tego jeziora rozciągają się przepiękne krajobrazy Puszczy Piskiej. Po trudnej przeprawie przez jezioro przenosimy kajaki na Jezioro Krutyńskie. Jest to dokonała okazja do „rozprostowania kości”. W Krutyńskim Piecku przepływamy pod kolejnym mostem wpływając tym samym na rozlewisko przed Młynem w Zielonym Lasku. W tym miejscu należy przenieść kajak. Poniżej młyna rzeka jest płytka. Możemy tu spotkać tracze nurogęsi. Omijamy most drogowy we wsi Rosocha, gdzie rzeka zmienia swój kierunek i staje się głęboka. Na wysokości Wojnowa wpływamy na odcinek, który otacza mnóstwo trzcinowisk. Jeśli nie przeoczymy na trasie dopływu Krutyni do Jeziora Duś możemy wówczas odwiedzić klasztor rosyjskich starowierców. Płynąc tak wśród pastwisk dopływamy do wsi Ukta, gdzie możemy skorzystać z barów, restauracji, sklepów oraz pola namiotowego. Obok ruin mostu kolejowego dopłyniemy do Stanicy Wodnej PTTK w Ukcie. Każdy uczestnik spływu może skorzystać z darmowego obiadu w naszej krutyńskiej restauracji.

Czas trwania – 2 dni

Tuż za Stanicą wpływamy na niewielkie Jezioro Spychowskie o owalnym kształcie i mało ciekawych brzegach. Bardzo szybko z niego wypływamy i spływamy z nurtem rzeki wzdłuż wsi Spychowo. Ta kończy swój bieg w Jeziorze Zdrużno. Kolejnym punktem na trasie jest Jezioro Uplik, które jest dość długie. Po prawej jego stronie mieści się Rezerwat Czaplisko. Przepływając pod mostem wpływamy na szerokie wody Jeziora Mokrego, które jest największym i najgłębszym jeziorem na szlaku. W okól tego jeziora rozciągają się przepiękne krajobrazy Puszczy Piskiej. Po trudnej przeprawie przez jezioro przenosimy kajaki na Jezioro Krutyńskie. Jest to dokonała okazja do „rozprostowania kości”.

W tym momencie proponujemy uczestnikom skorzystania  z jednodniowej przerwy. Zachęcamy do spędzenia tego dnia w malowniczej miejscowości Krutyń. Znajduje się tu mnóstwo ścieżek pieszych i rowerowych. Wioska ma magiczny klimat o uroczej drewnianej budowie. W imię powiedzenia: „Kto nie widział Krutyni, nie widział Mazur” warto ją zobaczyć. Każdy uczestnik spływu może zjeść darmowy obiad w naszej krutyńskiej restauracji.

Czas trwania – 2 dni

Trasa ta ma charakter jeziorowo – rzeczny i częściowo przebiega przez jedno z największych i najbardziej uciążliwych jezior – Jezioro Mokre. W rejonie Jeziora Mokrego możemy podziwiać Puszczę Piską w całej okazałości. Zobaczymy tu rzadkie okazy ptaków. Po ominięciu Jeziora Mokrego przenosimy kajaki na Jezioro Krutyńskie, gdzie płynąć będziemy w pięknym otoczeniu lasów oraz przyrody. Znajdujemy się wtedy na terenie rezerwatu Krutynia. Z jeziora wpływamy na rzekę Krutynię, której przejrzystość i klarowność pozwala podziwiać piaszczyste dno. We wsi Krutyń znajduje się wiele atrakcji dla turystów. Po ominięciu mostu wpływamy na rozlewisko gdzie musimy przenieść kajak. Mijamy most we wsi Rosocha, rzeka zmienia kierunek i charakter na głęboką i leniwą. Dopływ znajdujący się po prawej stronie zaprowadzi nas do Jeziora Duś. Tam możemy odwiedzić klasztor rosyjskich starowierców. Po ominięciu Krutyni docieramy do Ukty. Każdy uczestnik spływu może skorzystać z darmowego obiadu w naszej restauracji krutyńskiej.

Czas trwania – 3 dni

Trasa ta ma charakter jeziorowo – rzeczny i częściowo przebiega przez jedno z największych i najbardziej uciążliwych jezior – Jezioro Mokre. Po drodze możemy podziwiać uroki przyrody, która w tej okolicy jest wyjątkowo piękna. Jezioro Mokre położone jest na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Znajduje się na nim aż 5 wysp i otaczają je 3 rezerwaty przyrody. Po długiej przeprawie przez Jezioro Mokre przenosimy kajaki na Jezioro Krutyńskie.  Tym samym rozpoczynamy jeden z najpiękniejszych etapów szlaku. Tereny te stanowią ścisły rezerwat i zachwycają różnorodnością przyrody. Następnie znajdujemy się na rzece, której wody są płytkie i wartkie. Po ominięciu mostu drogowego we wsi Rosocha rzeka zmienia swój kierunek oraz charakter na głęboką i leniwą. Następnie wpływamy na tereny otoczone szerokim pasem trzcinowisk. Prawym dopływem Krutyni możemy dopłynąć do Jeziora Duś i odwiedzić klasztor rosyjskich starowierców. Po ominięciu kolejnego mostu dopływamy do Ukty. Pomiędzy Uktą, a Iznotą Krutyń należy do rezerwatu przyrody „Krutynia Dolna”. O fragmencie rzeki poniżej Ukty mówi się „Amazonka” z racji na powalone drzewa, które nadają egzotyczności tego krajobrazu. Aż do Nowego Mostu rzeka charakteryzuje się bagnistymi brzegami. W tym miejscu znajduje się bujna roślinność oraz wiele gatunków dzikich zwierząt. Kolejnym rezerwatem przyrody na trasie jest Rezerwat Pierwos. Następnie wpływamy na Jezioro Gardyńskie, które również należy do Rezerwatu Krutynia Dolna. Tutaj kończy właściwy bieg rzeka Krutynia. Po krótkim czasie wpływamy na jezioro Malinówko, stamtąd Jezioro Jerzewko. Tutaj dopływamy już do osady Iznota i ostatnim odcinkiem rzeki – Czarna Rzeka. Każdy uczestnik spływu może skorzystać z darmowego obiadu w naszej krutyńskiej restauracji.

Czas trwania – 2 dni

W Krutyńskim Piecku przepływamy pod mostem wpływając tym samym na rozlewisko przed Młynem w Zielonym Lasku. W tym miejscu należy przenieść kajak. Poniżej młyna rzeka jest płytka. Możemy tu spotkać tracze nurogęsi. Omijamy most drogowy we wsi Rosocha, gdzie rzeka zmienia swój kierunek i staje się głęboka. Na wysokości Wojnowa wpływamy na odcinek, który otacza mnóstwo trzcinowisk. Jeśli nie przeoczymy na trasie dopływu Krutyni do Jeziora Duś możemy wówczas odwiedzić klasztor rosyjskich starowierców. Płynąc tak wśród pastwisk dopływamy do wsi Ukta, gdzie możemy skorzystać z barów, restauracji, sklepów oraz pola namiotowego. Obok ruin mostu kolejowego dopłyniemy do Stanicy Wodnej PTTK w Ukcie. Pomiędzy Uktą, a Iznotą Krutyń należy do rezerwatu przyrody „Krutynia Dolna”. O fragmencie rzeki poniżej Ukty mówi się „Amazonka” z racji na powalone drzewa, które nadają egzotyczności tego krajobrazu. Aż do Nowego Mostu rzeka charakteryzuje się bagnistymi brzegami. W tym miejscu znajduje się bujna roślinność oraz wiele gatunków dzikich zwierząt. Kolejnym rezerwatem przyrody na trasie jest Rezerwat Pierwos. Następnie wpływamy na Jezioro Gardyńskie, które również należy do Rezerwatu Krutynia Dolna. Tutaj kończy właściwy bieg rzeka Krutynia. Po krótkim czasie wpływamy na jezioro Malinówko, stamtąd Jezioro Jerzewko. Tutaj dopływamy już do osady Iznota i ostatnim odcinkiem rzeki – Czarna Rzeka. Każdy uczestnik spływu może skorzystać z darmowego obiadu w naszej krutyńskiej restauracji.

Czas trwania – 4 dni

Jest to trasa o charakterze rzeczno – jeziorowym. W czasie jej trwania przepływamy 3 rzeki i 4 jeziora.  Rzeka Babięcka Struga na której rozpoczynamy spływ jest płytka i przezroczysta. Znajduje się w otoczeniu malowniczej i różnorodnej flory i fauny. Kolejno wpływamy do Jeziora Zyzdrój Wielki, mijamy wyspę nazywaną Wyspą Miłości, Jezioro Zyzdrój Mały. W tym momencie spływu na śluzie Lalka należy przenieść kajaki. Następnie wpływamy na Jezioro Spychowskie, a następnie na rzekę Spychowską Strugę. To właśnie ona zaprowadzi nas do malowniczego Jeziora Zdrużno. Wąskim przesmykiem przepływamy na Jezioro Uplik, które jest perełką szlaku Krutyni. Z Jeziora Uplik natomiast wpływamy na Jezioro Mokre. Trasa ta ma charakter jeziorowo – rzeczny i częściowo przebiega przez jedno z największych i najbardziej uciążliwych jezior – Jezioro Mokre. W rejonie Jeziora Mokrego możemy podziwiać Puszczę Piską w całej okazałości. Zobaczymy tu rzadkie okazy ptaków. Po ominięciu Jeziora Mokrego przenosimy kajaki na Jezioro Krutyńskie, gdzie płynąć będziemy w pięknym otoczeniu lasów oraz przyrody. Znajdujemy się wtedy na terenie rezerwatu Krutynia. Z jeziora wpływamy na rzekę Krutynię, której przejrzystość i klarowność pozwala podziwiać piaszczyste dno. We wsi Krutyń znajduje się wiele atrakcji dla turystów. Po ominięciu mostu wpływamy na rozlewisko gdzie musimy przenieść kajak. Mijamy most we wsi Rosocha, rzeka zmienia kierunek i charakter na głęboką i leniwą. Dopływ znajdujący się po prawej stronie zaprowadzi nas do Jeziora Duś. Tam możemy odwiedzić klasztor rosyjskich starowierców. Po ominięciu Krutyni docieramy do Ukty. Każdy uczestnik spływu może skorzystać z darmowego obiadu w naszej restauracji krutyńskiej.