Spływy weekendowe2021-01-22T07:19:06+00:00

Weekendowe spływy kajakowe

Spływ kajakowy to znakomity pomysł na weekendowy wypoczynek – zwłaszcza, jeśli szlak wodny przebiega przez najpiękniejszą część Mazur. Weekend w kajaku to świetna “odskocznia” od codziennych obowiązków i stresów. Na łonie przyrody można znakomicie wypocząć od zgiełku miasta i nabrać pozytywnej energii.

Nie musisz brać urlopu, w piątek można się stawić nad rzeką o dowolnej porze. Większość uczestników przyjeżdża wieczorem, po pracy. Nasze weekendowe spływy kajakowe są zorganizowanymi imprezami turystycznymi, na które można przyjechać samemu lub z grupą znajomych.

Po zakończeniu spływu odbierzemy Was z miejsca zakończenia spływu i zawozimy na miejsce startu – nie musicie martwić się o powrót, zapewniamy Wam to w cenie wypożyczenia kajaków.

Spływ weekendowy jest to również świetny pomysł na organizację imprezy integracyjnej dla swoich pracowników. Firmowe spływy kajakowe dostarczają niezapomnianych doświadczeń, a niezbędna w czasie wyjazdu współpraca buduje pozytywne relacje między współpracownikami.

Ta wyjątkowa propozycja wspólnego spędzenia czasu w otoczeniu przyrody, daje możliwość integracji wewnątrz zespołu i gwarantuje niezapomniane wspomnienia.

Wspólnie spędzony weekend nad woda to także idealna wycieczka dla par i rodzin z dziećmi która pozwala zbliżyć się jeszcze bardziej i zacieśnić więzy rodzinne.

Propozycja spływu weekendowego:

Proponowane przez nas trasy spływu 2021

Spływy weekendowe organizujemy w każdy weekend wakacji, a także w okresie przedwakacyjnym, w maju i czerwcu. Organizujemy je na jednym z najpiękniejszych szlaków w Polsce i jednym z piękniejszych w Europie. Tego typu spływy to jedna z największych atrakcji w regionie. Jest to najlepsza opcja spędzenia wolnego czasu dla miłośników przyrody i dla tych którzy chcą uciec od miejskiego zgiełku. To alternatywa dla ludzi dysponujących większą ilością wolnego czasu.

Zarezerwuj spływ kajakowy:

* Cena w przypadku spływów weekendowych zależna jest od czasu trwania weekendu – 45 zł/doba (kajak) W cenie transport i powrót.

Tuż za Stanicą wpływamy na niewielkie Jezioro Spychowskie o owalnym kształcie i mało ciekawych brzegach. Bardzo szybko z niego wypływamy i spływamy z nurtem rzeki wzdłuż wsi Spychowo. Ta kończy swój bieg w Jeziorze Zdrużno. Kolejnym punktem na trasie jest Jezioro Uplik, które jest dość długie. Po prawej jego stronie mieści się Rezerwat Czaplisko. Przepływając pod mostem wpływamy na szerokie wody Jeziora Mokrego, które jest największym i najgłębszym jeziorem na szlaku. W okól tego jeziora rozciągają się przepiękne krajobrazy Puszczy Piskiej. Po trudnej przeprawie przez jezioro przenosimy kajaki na Jezioro Krutyńskie. Jest to dokonała okazja do „rozprostowania kości”. W Krutyńskim Piecku przepływamy pod kolejnym mostem wpływając tym samym na rozlewisko przed Młynem w Zielonym Lasku. W tym miejscu należy przenieść kajak. Poniżej młyna rzeka jest płytka. Możemy tu spotkać tracze nurogęsi. Omijamy most drogowy we wsi Rosocha, gdzie rzeka zmienia swój kierunek i staje się głęboka. Na wysokości Wojnowa wpływamy na odcinek, który otacza mnóstwo trzcinowisk. Jeśli nie przeoczymy na trasie dopływu Krutyni do Jeziora Duś możemy wówczas odwiedzić klasztor rosyjskich starowierców. Płynąc tak wśród pastwisk dopływamy do wsi Ukta, gdzie możemy skorzystać z barów, restauracji, sklepów oraz pola namiotowego. Obok ruin mostu kolejowego dopłyniemy do Stanicy Wodnej PTTK w Ukcie. Pomiędzy Uktą, a Iznotą Krutyń należy do rezerwatu przyrody „Krutynia Dolna”. O fragmencie rzeki poniżej Ukty mówi się „Amazonka” z racji na powalone drzewa, które nadają egzotyczności tego krajobrazu. Aż do Nowego Mostu rzeka charakteryzuje się bagnistymi brzegami. W tym miejscu znajduje się bujna roślinność oraz wiele gatunków dzikich zwierząt. Kolejnym rezerwatem przyrody na trasie jest Rezerwat Pierwos. Następnie wpływamy na Jezioro Gardyńskie, które również należy do Rezerwatu Krutynia Dolna. Tutaj kończy właściwy bieg rzeka Krutynia. Po krótkim czasie wpływamy na jezioro Malinówko, stamtąd Jezioro Jerzewko. Tutaj dopływamy już do osady Iznota i ostatnim odcinkiem rzeki – Czarna Rzeka. Każdy uczestnik spływu może skorzystać z darmowego obiadu w naszej krutyńskiej restauracji.

Tuż za Stanicą wpływamy na niewielkie Jezioro Spychowskie o owalnym kształcie i mało ciekawych brzegach. Bardzo szybko z niego wypływamy i spływamy z nurtem rzeki wzdłuż wsi Spychowo. Ta kończy swój bieg w Jeziorze Zdrużno. Kolejnym punktem na trasie jest Jezioro Uplik, które jest dość długie. Po prawej jego stronie mieści się Rezerwat Czaplisko. Przepływając pod mostem wpływamy na szerokie wody Jeziora Mokrego, które jest największym i najgłębszym jeziorem na szlaku. W okól tego jeziora rozciągają się przepiękne krajobrazy Puszczy Piskiej. Po trudnej przeprawie przez jezioro przenosimy kajaki na Jezioro Krutyńskie. Jest to dokonała okazja do „rozprostowania kości”.

Znajduje się tu mnóstwo ścieżek pieszych i rowerowych. Wioska ma magiczny klimat o uroczej drewnianej budowie. W imię powiedzenia: „Kto nie widział Krutyni, nie widział Mazur” warto ją zobaczyć. Każdy uczestnik spływu może zjeść darmowy obiad w naszej krutyńskiej restauracji.

Tuż za Stanicą wpływamy na niewielkie Jezioro Spychowskie o owalnym kształcie i mało ciekawych brzegach. Bardzo szybko z niego wypływamy i spływamy z nurtem rzeki wzdłuż wsi Spychowo. Ta kończy swój bieg w Jeziorze Zdrużno. Kolejnym punktem na trasie jest Jezioro Uplik, które jest dość długie. Po prawej jego stronie mieści się Rezerwat Czaplisko. Przepływając pod mostem wpływamy na szerokie wody Jeziora Mokrego, które jest największym i najgłębszym jeziorem na szlaku. W okól tego jeziora rozciągają się przepiękne krajobrazy Puszczy Piskiej. Po trudnej przeprawie przez jezioro przenosimy kajaki na Jezioro Krutyńskie. Jest to dokonała okazja do „rozprostowania kości”. W Krutyńskim Piecku przepływamy pod kolejnym mostem wpływając tym samym na rozlewisko przed Młynem w Zielonym Lasku. W tym miejscu należy przenieść kajak. Poniżej młyna rzeka jest płytka. Możemy tu spotkać tracze nurogęsi. Omijamy most drogowy we wsi Rosocha, gdzie rzeka zmienia swój kierunek i staje się głęboka. Na wysokości Wojnowa wpływamy na odcinek, który otacza mnóstwo trzcinowisk. Jeśli nie przeoczymy na trasie dopływu Krutyni do Jeziora Duś możemy wówczas odwiedzić klasztor rosyjskich starowierców. Płynąc tak wśród pastwisk dopływamy do wsi Ukta, gdzie możemy skorzystać z barów, restauracji, sklepów oraz pola namiotowego. Obok ruin mostu kolejowego dopłyniemy do Stanicy Wodnej PTTK w Ukcie. Każdy uczestnik spływu może skorzystać z darmowego obiadu w naszej krutyńskiej restauracji.

Trasa ta ma charakter jeziorowo – rzeczny i częściowo przebiega przez jedno z największych i najbardziej uciążliwych jezior – Jezioro Mokre. Po drodze możemy podziwiać uroki przyrody, która w tej okolicy jest wyjątkowo piękna. Jezioro Mokre położone jest na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Znajduje się na nim aż 5 wysp i otaczają je 3 rezerwaty przyrody. Po długiej przeprawie przez Jezioro Mokre przenosimy kajaki na Jezioro Krutyńskie.  Tym samym rozpoczynamy jeden z najpiękniejszych etapów szlaku. Tereny te stanowią ścisły rezerwat i zachwycają różnorodnością przyrody. Następnie znajdujemy się na rzece, której wody są płytkie i wartkie. Po ominięciu mostu drogowego we wsi Rosocha rzeka zmienia swój kierunek oraz charakter na głęboką i leniwą. Następnie wpływamy na tereny otoczone szerokim pasem trzcinowisk. Prawym dopływem Krutyni możemy dopłynąć do Jeziora Duś i odwiedzić klasztor rosyjskich starowierców. Po ominięciu kolejnego mostu dopływamy do Ukty. Pomiędzy Uktą, a Iznotą Krutyń należy do rezerwatu przyrody „Krutynia Dolna”. O fragmencie rzeki poniżej Ukty mówi się „Amazonka” z racji na powalone drzewa, które nadają egzotyczności tego krajobrazu. Aż do Nowego Mostu rzeka charakteryzuje się bagnistymi brzegami. W tym miejscu znajduje się bujna roślinność oraz wiele gatunków dzikich zwierząt. Kolejnym rezerwatem przyrody na trasie jest Rezerwat Pierwos. Następnie wpływamy na Jezioro Gardyńskie, które również należy do Rezerwatu Krutynia Dolna. Tutaj kończy właściwy bieg rzeka Krutynia. Po krótkim czasie wpływamy na jezioro Malinówko, stamtąd Jezioro Jerzewko. Tutaj dopływamy już do osady Iznota i ostatnim odcinkiem rzeki – Czarna Rzeka. Każdy uczestnik spływu może skorzystać z darmowego obiadu w naszej krutyńskiej restauracji.

W Krutyńskim Piecku przepływamy pod mostem wpływając tym samym na rozlewisko przed Młynem w Zielonym Lasku. W tym miejscu należy przenieść kajak. Poniżej młyna rzeka jest płytka. Możemy tu spotkać tracze nurogęsi. Omijamy most drogowy we wsi Rosocha, gdzie rzeka zmienia swój kierunek i staje się głęboka. Na wysokości Wojnowa wpływamy na odcinek, który otacza mnóstwo trzcinowisk. Jeśli nie przeoczymy na trasie dopływu Krutyni do Jeziora Duś możemy wówczas odwiedzić klasztor rosyjskich starowierców. Płynąc tak wśród pastwisk dopływamy do wsi Ukta, gdzie możemy skorzystać z barów, restauracji, sklepów oraz pola namiotowego. Obok ruin mostu kolejowego dopłyniemy do Stanicy Wodnej PTTK w Ukcie. Pomiędzy Uktą, a Iznotą Krutyń należy do rezerwatu przyrody „Krutynia Dolna”. O fragmencie rzeki poniżej Ukty mówi się „Amazonka” z racji na powalone drzewa, które nadają egzotyczności tego krajobrazu. Aż do Nowego Mostu rzeka charakteryzuje się bagnistymi brzegami. W tym miejscu znajduje się bujna roślinność oraz wiele gatunków dzikich zwierząt. Kolejnym rezerwatem przyrody na trasie jest Rezerwat Pierwos. Następnie wpływamy na Jezioro Gardyńskie, które również należy do Rezerwatu Krutynia Dolna. Tutaj kończy właściwy bieg rzeka Krutynia. Po krótkim czasie wpływamy na jezioro Malinówko, stamtąd Jezioro Jerzewko. Tutaj dopływamy już do osady Iznota i ostatnim odcinkiem rzeki – Czarna Rzeka. Każdy uczestnik spływu może skorzystać z darmowego obiadu w naszej krutyńskiej restauracji.

Dodatkowe informacje dotyczące spływu

Szczegóły